מחירון רכב

תאריך: 14/12/14, מאת: OPL
מהו בעצם "מחיר מחירון" וכיצד קובעים אותו? מהם הפרמטרים לפיהם אומדים מחיר רכב, ומדוע הם חשובים.

מחירון רכב למעשה נותן אומדן של מחיר רכב מסוים לפי קטגוריה, דגם, שנת ייצור, מספר הבעלים הקודמים, נפח מנוע, מצב הרכב, ביקוש ופרטים נוספים. מחירון הרכב הוא בעצם מדריך המשמש אנשים בעת רכישת או מכירת רכב, בכך שזהו המחיר המוערך שהם מתבססים עליו.

מחפשים מחירון ליסינג פרטי? היכנסו לקישור ותלמדו על מסלולי הליסינג המשתלמים ביותר כיום.

מחירון הרכב מתעדכן באופן חודשי לפי השינויים שחלים בענף הרכב, כגון:

  • שינוי במדד המחירים לצרכן
  • עלייה או ירידה בביקוש לרכב מסוים
  • שינוי בערך מטבע זר כלשהו (דולר, אירו, פאונד וכו')
  • מגמות כלליות בענף הרכב (למשל, העדפת רכבי פנאי-שטח על פני משפחתיות)

בימינו, מחירון הרכב זמין גם בגרסה אינטרנטית וגם בגרסה מודפסת וזמין לכל אדם החפץ בו.

מחיר המחירון של רכב מסוים נקבע לפי הביקוש לרכב מסוים של הצרכנים, יבואנים וחברות הליסינג, ועל פי שקלול של נתונים כמו המחירים בשוק בפועל, סקרי שוק, דעת הצרכנים על הרכב, מבצעים של היבואנים וחברות הליסינג ונתונים דומים.

בנוסף, למחירון הרכב מצורף גם הסבר על מצבים בהם יש להוריד או להוסיף אחוזים למחיר. קילומטרז' הרכב, מספר בעלויות קודמות וכן תוספות בתשלום שהותקנו ברכב ישנו את מחיר המחירון לטובה או לרעה. כמובן שבמידה והרכב בעברו השתייך לצי רכב של ליסינג או השכרת רכב, לדבר יהיה השפעה מהותית על מחיר המחירון שלו.
עם זאת, כמובן שמחיר המחירון הוא אינו סופי, אלא טווח מומלץ, והמחיר בו הרכב יימכר נתון לשיקול המוכר והקונה.

אתר חברת אופרייט, למשל לוקח בחשבון את מחיר המחירון ומתמחר רכבים בהתאם - כאמור, רכבים שבעברם השתייכו לציי רכב, מחיר המחירון שלהם נמוך יותר ממחיר רכב שמגיע ממוכר פרטי. כמובן שנשקלים גם מאפיינים נוספים כמו קילומטרז', עבר הרכב, מצבו ופרטים נוספים.

המאגר של אתר אופרייט הינו מגוון ורחב ומציג את כלל הרכבים אשר מוצעים למכירה בסניפי המכירה ומגרשי הרכב של אופרייט. המאגר המקוון של אופרייט הינו חינמי וזמין לכולם, ומאפשר לרוכשי רכש פוטנציאליים מבט מקיף על מצב השוק ומציג את המחירים המקובלים, לפי ההערכה של אופרייט על מצב הרכב ושוויו.

כאשר מבצעים חיפוש באתר אופרייט חיפוש על סוג רכם מסוים או דגם מסוים מקבלים את כל הרכבים הזמינים לרכישה של אופרייט מאותו הסוג, לצד תמונות ומחיר הרכב.

כמובן שבהתאם למחירוני הרכב המתפרסמים מדי חודש, גם המחירים של אופרייט מתעדכנים באופן שוטף.