רכב יד שנייה

תאריך: 22/03/16, מאת: OPL
מחפשים לרכוש רכב חדש, אך מתלבטים איפה ואיך לרכוש אותו? רכישת רכב יד שנייה מליסינג יכולה לתת לכם הרבה שקט נפשי וכמובן - רכב תקין ואיכותי. כל הפרטים באתר אופרייט

רכישת רכב יד שניה היא מהלך חשוב מאוד שיש לתת עליו את הדעת ולבצע בדיקות מקיפות. המאמר הבא עוסק בתהליך של רכישת רכב יד שניה מליסינג ומציג את האפשרויות שיש לאופרייט ליס, בין חברות הליסינג המובילות בישראל, להציע לכם.

רכב יד שניה מליסינג או רכב חדש מהניילון?

הגיע הזמן להתקדם ולרכוש רכב חדש? ובכן, לרכב "חדש מהניילון", יש יתרונות רבים - ריח של רכב חדש, תחושה של ראשוניות שאין כמוה. אין ספק שמדובר בחוויה מיוחדת בפנני עצמה, כאשר לצד החוויה וההתרגשות מהחידוש, קיים חסרון אחד בולט ומשמעותי, רכב חדש מאבד מערכו הכספי בצורה משמעותית יותר בשנים הראשונות.

רכישת רכב יד שנייה מליסינגלעומת זאת, רכב משומש הוא רכב שערכו נשחק בצורה מתונה יותר. איבוד שווי הרכב איטי והדרגתי ולא פעם, ניתן לזהות שמירה על ערכו לאורך תקופה ישנם דגמים בערלי ערך גרט נמוך, תוך ביקוש גבוה שהופך את הנכס לאיכותי. זוהי הסיבה שאנשים שקולים ומחושבים מבחינה כלכלית מעדיפים לקנות רכב משומש.

רכישת רכב יד שנייה - מה הסיכונים ואיך מתמודדים?

הסיכון הגדול בקניית רכב יד שניה, הוא העובדה שייתכן שהרכב עבר היסטוריה לא פשוטה שפגעה במצבו המכני, הטכני והחיצוני. רכב כזה, עשוי להוות בהמשך "משאבת כספים", המחייבת השקעה אינסופית בתיקונים חוזים ונשנים ובנוסף, מכירתו תהיה קשה וירידת הערך משמעותית ומהירה.

לכן, בבואכם לקנות רכב יד 2, עליכם לוודא שהרכב שמור ונמצא במצב טוב. אתם צריכים לדרוש חשיפה של "ספר הרכב" ולבקש מידע על כל היסטוריית הטיפולים שלו: תאונות, תקלות, נזקים למנוע, לשלדה, והחלקים המשלימים. אל תסתפקו במה שמספר בעל הרכב, נסו לחפש בעצמכם סימנים לנזק או תאונות, סימנים של שינוי בצבע, סימנים קלים של עיקום בפח, סימני מכה או חלודה יכולים להעיד על תאונה שפגעה בשלד. אם משהו במראה השלד מעורר את חשדכם ספרו על כך לבוחן רכב ובקשו ממנו לבדוק את העניין ביסודיות.

בדיקה קפדנית בפנים הרכב גם יכולה לתת לכם אינדיקציה על רמת התחזוקה של הרכב, רכב שהפנים שלו מוזנח ולא שמור, מעיד על תחזוקה כללית לקויה ויכול להוות עבורכם סימן היכר לכך שהרכב לא תוחזק כמו שצריך, לא בוצעו בו בדיקות תקופתיות באופן סדיר ומצבו ירוד עקב כך.

לרוב, אדם שמתחזק את הרכב שלו באופן מוקפד יחזיק את הרכב בצורה טובה גם וגם מבפנים וגם מבחוץ. חשוב לציין, כי איכות התחזוקה נמדדת גם במרכז השירות שבו מתבצעות עבודות התחזוקה על הרכב. רכב שעובר טיפולים תקופתיים במוסכי מורשים של היבואן, ודואג לבצע את דרישות היצרן בזמן המתאים ובקילומטראז' בנכון, יהיה ללא ספק אינדיקטור לרמת התחזוקה של הרכב.

רכב יד שנייהנוסף לכך, כדאי לבקש ולבצע נסיעת מבחן, להרגיש ולהתרשם מתפקודו, רעשי המנוע ותגובותיו בשעת הנהיגה. כמו כן, כדאי ורצוי לבצע לרכב בדיקה מקיפה באחד ממכוני הרישוי לבדיקת תקינות הרכב. במקרה בו יש לכם חשש שמישהו מסתיר מכם משהו, בדיקה זו היא ,תהיה עבורכם פוליסה ותסיר את הסיכונים הטמונים בעסקה.

קניית רכב יד שנייה עם אופרייט

אופרייט, בשונה מחלק מחברות הענף, מבצעות טיפולים שוטפים במוסכי הבית של היבואן ועובדות בצמוד להנחיות היצרן והיבואן. הן ברמת איכות התחזוקה והן בעמידה בזמני הטיפול. חשוב לציין כי מתבצעות בדיקות תקופתיות בנושאי הבטיחות על הרכבים במשך כל תקופת הליסינג. כאשר הרכב מוצע למכירה לאחר סיום תקופת ההחכרה, ניתן לומר בבטחה שהרכב עומד בסטנדרטים הנדרשים. שקיפות מלאה ואמינות הרכבים הינה חלק ממדיניות החברה. מחפשים רכב יד שנייה? היכנסו לכאן ומצאו את הרכב הבא שלכם!

לסיכום, קניית רכב יד שנייה היא החלטה נבונה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה טכנית. אולם, כדאי ורצוי לשים לב לאיכות הרכב ולבצע בדיקות מקיפות. כך תקנו רכב שערכו שווה לסכום ששולם עליו. מחפשים רכב יד שנייה? ובכן, רכישת רכב יד שנייה מליסינג בחברת אופרייט יכולה להיות צעד חכם ביותר. הסיבה המרכזית ברורה: חברות ליסינג שואפות לרמת תחזוקה מקיפה ושוטפת של הרכבים, מלבד מתן הצעות מחיר אטרקטיביות.

נסיעה טובה.