חדשות מכירת רכב 12/2014

תאריך: 28/12/14, מאת: OPL
דגמי רכב חדשים ב-2015, ביניהם: סיטרואן C4, אאודי Q7,יונדאי i30 ויונדאי i40, השפעת המשבר הכלכלי ברוסיה גם על ענף הרכב בישראל ועוד.
סיטרואן C4 החדשה

לקראת השקת דגם 2015, סיטרואן מחדשת את דגם הסיטרואן C4, ותשיק את הדגם עם עיצוב חדש ומנוע חזק יותר. העיצוב החדש יכלול רענון לפנסים האחוריים והקדמיים ועדכונים קלים נוספים. בנוסף, תא הנוסעים יקבל מסך מולטימדיה חדיש שישמש לבידור ותקשורת במקביל.
המנוע המחודש יהיה טורבו-בנזין 1.2 ליטר, שלושה צילינדרים והספק של 130 כ"ס. למנוע תצורף תיבת הילוכים אוטומטית של שישה הילוכים. בנוסף למנוע זה, שיהווה את הדגם המרכזי, סיטרואן יציעו גם דגמי דיזל. סיטרואן C4 החדשה תגיע לישראל ברבעון הראשון של 2015.

לכתבה המלאה


Q7: רכב הפנאי המחודש של אאודי

אאודי משיקים דגם Q7 חדש, רכב פנאי שיוצע עם חמישה או שבעה מושבים, קטן יותר, אך עם מרווח תא נוסעים משופר לעומת קודמו. בנוסף, הדגם יוצע עם מנוע ארבעה או שישה צילינדרים וגם יוצע בגרסה היברידית חדשנית עם אפשרות טעינה ביתית וצריכת דיזל נמוכה במיוחד. עם זאת, יתכן שגרסה זו כלל לא תגיע לישראל. גרסאות מנוע הבנזין כנראה יגיעו לישראל ברבעון השלישי של 2015 אבל מה יהיה מחירן בארץ עוד לא ידוע.

לכתבה המלאה


רכב הרפאים העתידני של יגואר-לנד רובר

יצרן הרכבים יגואר ולנד רובר הבריטיות מפתח תצוגת רכב רפאים לאנשים בעלי חוש כיוון לא מפותח שצריכים עזרה בניווט. רכב הרפאים יוצג על השמשה ויכוון פניות, בנוסף לא יהיו פינות מתות כי קורות הצד של השמשה יהפכו בעצם לשקופות באמצעות המערכת שתקרין עליהן את הנעשה בכביש.
רכב הרפאים מתבסס על מערכת של מצלמות ומסכים מיוחדים שמציגים ומדגישים את כל מה שקורה על הכביש, כולל רכבים אחרים והולכי רגל. אופן פעולה נוסף של המערכת הינו מעקב אחר רכב רפאים דמיוני מוקרן, שעל הנהג לעקוב אחריו, שבעתיד גם יסייע במציאת חנייה.

לכתבה המלאה


יונדאי מחדשת דגמים

יונדאי הודיעו על שדרוג של מספר דגמים, ביניהם ה-i30 וה-i40. דגם היונדאי i30 יהיה בעל מנוע טורבו-בנזין 1.6 ליטר עם תיבת הילוכים ידנית ושישה הילוכים. בנוסף לשדרוג המנוע, עודכן גם המראה של הרכב ותא הנוסעים, שלא השתנו מ-2012.
ה-i40, שזכה לפופולריות נמוכה יותר בישראל, מיועד בעיקר לשוק האירופאי וגם הוא זוכה לעדכונים. מעתה הדגם יגיע גם בגרסאות סדאן וטורר ויעבור שינויים קוסמטיים מבחוץ ובתא הנוסעים. עקב ההעדפת מנוע זה באירופה, הדגם יוצע עם מנוע דיזל עם מספר הספקים שונים עם תיבת הילוכים אוטומטית של 7 הילוכים.
עוד לא ידוע מתי יגיעו הדגמים המחודשים לישראל.

לכתבה המלאה


המשבר הכלכלי ברוסיה משפיע גם על ענף הרכב בישראל

למרות שישראל לא מייבאת רכבים מרוסיה, יתכן שהמשבר הכלכלי שפרץ במדינה ישפיע גם על מחירי הרכב בישראל. מאחר ודגמים רבים אשר זוכים לפופולריות גדולה בישראל הינם פופולריים גם ברוסיה, יתכן שהמשבר הכלכלי יוביל לירידה משמעותית בביקוש, ומכאן גם להוזלת מחירים של הרכבים שיועדו לרוסיה על ידי היצרנים, אך ישווקו במקומות אחרים בעולם.
אמנם קיימים דגמים שמיוצרים במפעלים רוסיים מקומיים ומותאמים לשוק הרוסי, אך דגמים רבים המשווקים ברוסיה מיוצרים באירופה והמזרח הרחוק, ובמידה והשוק הרוסי אכן יקטן באופן משמעותי עקב המשבר הכלכלי שיקטין את ההכנסה ויעלה את המחירים, יצרנים רבים יוותרו עם עודפי ייצור שלא תהייה להם ברירה אלא למכור במחירים נמוכים יותר לשווקים אחרים.

לכתבה המלאה


קרא עוד