חדשות מכירת רכב 11/2014

תאריך: 24/11/14, מאת: OPL
נובמבר 2014: מכונית המימן החדשה של טויוטה, חידושים טכנולוגיים של פולקסווגן, איזו מדינה מתחילה לייצר רכבים, מאזדה נכנסת לשוק רכבי הפנאי הקטנים והרכבים החדשניים של מרצדס ופולקסווגן
מיראי: מכונית המימן של טויוטה

בתוך ענף הרכב סבורים כי מכוניות מבוססות מימן הן דור העתיד של הרכבים. ולכן, מכונית המימן הראשונה של טויוטה תיקרא "מיראי" (Mirai) - מילה שפירושה "עתיד" ביפנית. בטויוטה עובדים על דגם המימן כבר מספר שנים, ולפני כן נקרא FCV (בתמונה הגדולה, למעלה).
ברכבי מימן, תהליך הפקת האנרגיה מתבצע באמצעות תגובה כימית במנוע, ופעולת התדלוק זהה לזו המתבצעת במנועי בנזין. בניגוד לרכבים חשמליים, זמן הנסיעה אינו מוגבל מהטענה להטענה (אלא כמו תדלוק רגיל).
למרות היתרונות, קיימים מספר גורמים בעייתיים כמו המחיר הגבוה מאוד, נדירות תחנות הדלק בהן ניתן למצוא מימן בשלב זה והקושי בשינוע ואחסון המימן בתנאים מתאימים. עם זאת, בתעשייה בטוחים כי מימן הוא עתיד ענף הרכב עקב היתרונות הסביבתיים והעובדה שלא נותר כלל זיהום אוויר בתהליך.

לכתבה המלאהפולקסווגן מחדשת: תיבת הילוכים משופרת ועוד

במהלך השנים הקרובות פולקסווגן תתחיל לשלב ברכביה מגוון פיתוחים טכנולוגיים חדישים. בין החידושים ניתן למצוא תיבת הילוכים רובוטית חדשה בשם DSG בעלת עשרה יחסי העברה שבין היתר תשפר את צריכת הדלק של הרכב.
פיתוחים נוספים שפולקסווגן עובדים עליהם הינם מנוע מגדש טורבו חשמלי שצפוי להעלות את ההספק ב-30 כ"ס, חומר דוחה קרני אינפרה-אדום של השמש ועוזר בקירור תא הנוסעים ללא צורך בהפעלת מזגן וכך עוזר לחיסכון בדלק, חידושים בתחום השמע ושליטה מרחוק באמצעות אפליקציה לנייד או לטאבלט, וחידושים נוספים בתחום האנרגיה והפחתה בזיהום האוויר.

לכתבה המלאהאלג'יריה מעלה הילוך בייצור רכב

לראשונה, המדינה הגדולה באפריקה אלג'יריה, הפכה ליצרנית רכב, לאחר שרנו הקימו בה את מפעל הרכב הראשון. לפי רנו, ייוצרו במפעל 25 אלף רכבים בשנה, מדגם הסופר-מיני, רנו סימבול. כרגע מועסקים במפעל 350 עובדים, אך בהמשך יכול להיות שמספר זה יגדל והמפעל גם ייצר עד 75 אלף רכבים בשנה.
לפני הקמת המפעל של רנו, יוצרו במדינה רק רכבים לצורך שימוש צבאי של המדינה.

לכתבה המלאה


סופר גולף מגיעה בסתיו 2015

לפי שמועות בגרמניה, נראה כי פולקסווגן מתכננים להשיק את דגם גולף R400 המכונה גם "סופר גולף" בסתיו 2015. הדגם, שבתחילה היה נראה כי יהיה רכב ראווה בלבד, נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים ומגיע עם מנוע 2.0 ליטר טורבו. תיבת ההילוכים תהיה ידנית ובעלת 6 הילוכים.
עיצוב הרכב ומושביו יהיו ספורטיביים, והוא יוצע במרכב של 3 דלתות או 5 דלתות. כרגע מאמינים כי הרכב ימכר כסדרה לכל דבר לצד דגם הגולף הרגיל ומכירתו לא תוגבל.

לכתבה המלאה


ג'י-קוד: הקונספט החדשני של מרצדס

מרצדס השיקו במקביל לפתיחת מרכז המחקר החדש שלהם בסין ב-3 לנובמבר 2014, רכב קונספט פנאי קטן וקומפקטי חדש בשם G-Code, שתוכנן במרכז החדש. מטרת הקונספט הוא הפגנת כישוריה של מרצדס ביחס לכלל יצרני הרכב, והיכולת שלהם להתאים את עצמם לרצונות השוק והקונים.
שכבת הצבע של הרכב היא למעשה סולרי ומייצרת חשמל בעבור מערכות הרכב, יחד עם מערכת הבלימה - בעצם כל פעם שבולמים נוצר חשמל בו מערכות הרכב עושות שימוש. בנוסף, מערכת המיזוג היא מבוססת מימן לצורך הפחתת זיהום אוויר.
מנוע הרכב הוא טורבו היברידי מבוסס מימן וחשמל יחדיו וניתן לבחור אם רוצים להשתמש באחד מהם או בשניהם בו זמנית. התנעת הרכב מתבצעת באמצעות הטלפון הסלולרי.
רכב הקונספט אמור להיות בסיס לדגם שייכנס ליצור במהלך 2016.

לכתבה המלאהCX-3: הקומפקטית החדשה של מאזדה

מאזדה נכנסת לשוק רכבי הפנאי הקטנים עם דגם CX-3, ג'יפ קומפקטי אשר מבוסס על דגם מאזדה 2 החדשה.
הדגם יוצע כנראה בנפחי מנוע של 1.5 ליטר או 2.0 ליטר (יתכן נוספים) ועם מנוע בנזין או דיזל, יוצע הספק של 110 כ"ס, 120 כ"ס ו-150 כ"ס. מידות הרכב יהיו 257 ס"מ אורך בבסיס הגלגלים, 427 ס"מ אורך ו-115 ס"מ גובה. תיבת ההילוכים תהיה ידנית או אוטומטית ותהייה בעלת שישה יחסי העברה.
שוק רכבי הפנאי הקטנים בישראל רווי, ולכן נותר רק לחכות לראות האם מאזדה יציעו את הדגם במחיר שיאפשר להם להיכנס לתחרות ולמכור רכבים.

לכתבה המלאה


קרא עוד