חדשות מכירת רכב 10/2014

תאריך: 26/10/14, מאת: OPL
אוקטובר 2014: כיצד הורים משפיעים על בחירת הרכב העתידית של ילדם, הונדה ממשיכה לפתח רכבים היברידיים, רכבי מבוססי מימן, רכבים חשמליים אוטונומיים, צמצום הפעילות של הונדה באירופה ומכוניות על חדשות
הורים משפיעים על בחירת הרכב של ילדיהם


לפי מחקר החדש של אוניברסיטת מישיגן (MSU) שפורסם באוקטובר 2014, הסיכוי שאדם יקנה רכב של יצרן מסוים עולה ב-39% אם הוריו קנו רכב של אותו יצרן בעבר. מהמחקר עולה כי קיים קשר חזק מהמצופה בין בחירת ההורים לבחירתו של ילדם. ממצאים אלו בכוחם לשנות את אופן השיווק והתמחור של רכבים על ידי היצרנים.

לכתבה המלאה


הונדה נשארת עם ההיברידיות


למרות שהונדה מצמצמת את פעילותה באירופה באופן משמעותי עקב ירידה במכירות הרכב, הונדה טוענת שהיא נשארת מחויבת לרכבים ההיברידיים, ושהיא ממשיכה לפתח את סוג רכבים זה למרות שלא נחלו הצלחה מסחררת, בעיקר לעומת ההצלחה הגדולה של המתחרה טויוטה. ההונדה ג'אז נשארת מכונית חשובה בצי המכוניות של הונדה. הג'אז החדשה עברה שינויים רבים, והמנוע שלה אמור להראות ביצועים טובים ביחס לקטגוריה. בנוסף, ב-2015 הונדה תתחיל לשווק מכונית סופר מיני היברידית.

לכתבה המלאה


העתיד - רכבים מבוססי מימן


למרות שהמכוניות החשמליות אינן חזקות בשוק כפי שציפו ולמעשה נחלו כישלון, שתי היצרניות החלוצות בתחום הרכבים ההיברידיים, טויוטה והונדה, הודיעו מהו הפיתוח הבא בתחום - תאי דלק מבוססי מימן. טויוטה כבר הציגה את הדגם הראשון שלה שיפעל על מימן, שמו הוא Fuel Cell Sedan, רכב שעשוי לשנות את כלל תעשיית הרכב ומיועד לצאת לשווקים האמריקאים והאירופאים במהלך 2015.
בשונה מהמכוניות הנטענות על סוגיהן, רכבים מבוססי מימן לא יזדקקו להטענה ממושכת בה הרכב אינו פעיל, פשוט ממלאים עוד מימן - בדיוק כפי שממלאים דלק. המימן מפעיל את הרכב באמצעות אנרגיה המשתחררת כאשר מימן מתרכב עם אוויר, ללא פלט של חומרים מזהמים.

לכתבה המלאה


רכבים חשמליים עצמאיים


יצרנית המכוניות החשמליות טסלה צפויה להשיג דגם בשם D, שיהיה רכב אוטונומי, בו תתאפשר שמירה על נתיב הנסיעה ללא התערבות הנהג. לפי הצהרות החברה, זהו רק צעד ראשון בדרך לפיתוחים טכנולוגיים רבים עליהם הם מסרבים להרחיב עד לאירוע של החברה, בו יכריזו על הטכנולוגיות החדשות שבידיהם, אך המטרה היא פיתוח רכב בעל יכולת שליטה מלאה ללא נהג.

לכתבה המלאה


הונדה מצמצמת את הפעילות באירופה


לפי דיווח של העיתונות האוסטרלית, הונדה תפסיק לשווק את דגם האקורד ברחבי אירופה, אותו דגם משווק גם בישראל. זוהי מכונית משפחתית גדולה, ובעבר זכה לפופולריות רבה, אך בעשור האחרון המכירות צנחו. הונדה הודיעה כי היא מבטלת את הדגם ולא מתכוונת לייצר לו מחליף. ההנחה של הונדה היא שהסיבה העיקרית לירידה במכירות היא הפופולריות המתגברת של רכבי פנאי קטנים יותר, שגורמת לירידת מכירות של כלל הרכבים המשפחתיים הגדולים.

לכתבה המלאה


מכוניות העל החדשות


טריון (Trion), יצרנית רכב אמריקאית שהוקמה ב-2012, הכריזה על תוכנית שיווק של מה שהם הגדירו כארבע מכוניות על, שייספקו בין 1,000-2,000 כ"ס. החברה הבטיחה להשיק גם גרסאות ירוקות יותר של הדגמים, אחת הפועלת על הנעה חשמלית בלבד וגרסה אחת היברידית.
עד כה טריון חשפה רק אילוסטרציות ממוחשבות של הדגמים, אך אומרת שהדגמים יכנסו למבחנים עד סוף 2014. מחיר הרכבים עוד לא ידוע, והם ישווקו כנראה בתחילת 2015.

לכתבה המלאה


קרא עוד