רכישת רכב חדש מול רכישת רכב משומש

תאריך: 02/01/13
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לסופה של שנת 2012 נעו על כבישי ישראל כ- 2.25 מיליון כלי רכב פרטיים. מספר עצום זה נותן משנה תוקף לעובדה שכלי הרכב מהווה חלק משמעותי ביותר בחיינו הבוגרים (והמתבגרים) וכי מספר פעמים במהלך חיינו אנו עוסקים במכירת כלי רכב, ברכישת כלי רכב ובטיפול בהם באופן כללי.

רכישת רכב אם כן, היא אירוע שכולנו חווים בשלב זה או אחר בחיינו. קיים שיח ציבורי ערני ונרחב אודות המשכנתא וההוצאות הכרוכות ברכישת דירה, אולם המודעות באשר לחשיבות תהליך רכישת רכב אינה נידונה מספיק. הרי אחרי ככלות הכול, מדובר עדיין בהוצאה השנייה הגדולה ביותר לאחר הוצאות בגין רכישת מקום מגורים כזה או אחר, אולם מדובר בהוצאה שתדירותה גדולה יותר שכן על פי רוב נהוג להחליף רכב מדי מספר שנים.

אם כן, מה עדיף יותר כלכלית? רכישת רכב חדש או רכישת רכב שכבר גמע בעברו מרחק של 100,000 ק"מ?
נהוג לחשוב כי רכישת רכב חדש עדיפה על פני רכישת רכב משומש. אולם, אספנו עבורכם מספר נקודות למחשבה באשר לגורמים המשפיעים על נטייה זו. קיימים מספר נושאים אותם יש לקחת בחשבון בעת קבלת החלטה באשר לרכישת רכב חדש או רכישת רכב משומש מליסינג. בין הנושאים הללו ניתן להתייחס לנקודות הבאות:

  • מצב טכני - בעת רכישת רכב משומש תוכלו לדעת בוודאות מה מצבו הטכני. לא רק שתחסכו סכום משמעותי של כסף בעת רכישת רכב משומש לעומת רכישת רכב חדש כפי שיוסבר בהרחבה יתירה בהמשך, כך גם תוכלו לקבל את ספר הטיפולים של הרכב ולדעת באופן וודאי מה היא היסטוריית הטיפולים שלו. משמעות הדבר היא שתרכשו, תוך חיסכון כספי, רכב לגביו תוכלו לדעת בפרטי פרטים אילו טיפולים עבר, מדוע ומה מצבו הטכני לאחריהם.
  • עלות כספית - בסוגיה זו קיים יתרון משמעותי לטובת רכישת רכב משומש. רכבים חדשים נוטים לאבד חלק משמעותי מערכם בשנותיהם הראשונות ואילו לאחר מספר שנים קצב זה הולך ומואט. משמעות הדבר היא שתוכלו לרכוש רכב משומש שנמצא על הכביש מספר שנים בודדות, מצבו הטכני יכול להיות מעולה והוא יכול להיות שמיש לשנים רבות נוספות, בעוד שמחירו נמוך משמעותית יחסית לרכב חדש. זאת כמובן, בהנחה שתקפידו לרכוש רכב משומש שעבר טיפולים תדירים ושגרתיים במוסכים מורשים ושתקפידו לבדוק אותו היטב טרם הרכישה.
  • אובדן ערך ושחיקת הכסף - כאמור בפסקה הקודמת, עובדה ידועה היא כי ברגע בו תקבלו לידיכם את המפתחות לרכבכם החדש ותנהגו בו אל מחוץ לאולם התצוגה, הוא יאבד באופן מידי חלק בלתי מבוטל מערכו. ירידת ערך זו גבוהה ביותר בשנתיים הראשונות לחיי הרכב ואילו לאחריהן, היא מתמתנת. משמעות הדבר היא שמיטב כספכם שהושקע ברכב החדש יאבד מערכו באופן מהיר ביותר. זאת, לעומת רכישת רכב משומש שישמור על ערכו של כספיכם. כך למעשה, תוכלו ליהנות מהיתרונות הכלכליים הגלומים ברכישת רכב משומש מצד אחד, וליהנות מיכולות טכניות ומכאניות משובחות מצד שני, מבלי להתפשר על היוקרה שישדר רכבכם החדש.

ראינו אם כן, שפעמים רבות קיימת עדיפות כלכלית ברכישת רכב משומש שגמע קילומטראז' אך תוחזק היטב וטופל כראוי על פני רכישת רכב חדש, וזאת, מבלי להתפשר על גורמים ושיקולים אחרים חשובים בעיניכם.

מחפשים רכב? היכנסו לקטלוג מכירת רכב מבית אופרייט וקבלו הצעות.