חדשות מכירת רכב 09/2014

תאריך: 18/09/14, מאת: OPL
זה מה שקרה בספטמבר: ג'נרל מוטורס מייצרים מכוניות עצמאיות, הונדה HR-V חוזר, פיג'ו חושפת דגם היברידי חדש, עלייה במכירת רכבים באוגוסט, יוניון מוטורס שוברים את שיא מכירות טויוטה בארץ ויצרנית תיבות ההלכים ZF רכשה את חברת החלפים TRW.
GM מייצרים מכוניות עצמאיות


חברת ג'נרל מוטורס (General Motors) הודיעו כי החל משנת 2017 יתחילו לשווק מכוניות אוטונומיות אשר מסוגלות לנהוג באופן עצמאי. בנוסף, דגם הקאדילק CTS יצוייד במערכת המאפשרת לתקשר בין רכבים, בעיקר לצורך הודעה על מצב הכביש, סכנות, מצב הרכב ופרטים נוספים אשר יאפשרו נהיגה בטוחה יותר. מעבר לכך, הקונצרן יוציא דגם חדש של קאדילק אשר יצוייד במערכת שיוט מתקדמת שתשמור על נתיב הנסיעה הנבחר ולא תסטה ממנו, ללא מעורבות של הנהג.
קונצרן המכוניות טוען כי מטרתם היא להפוך את הכבישים לבטוחים יותר, וזוהי הסיבה לשימוש בטכנולוגיה המתקדמת.

לכתבה המלאה


הונדה HR-V חוזר


הונדה מחזירה לחיים את דגם ה-HR-V הישן שהפסיקה לייצר לפני מספר שנים, אך עם מספר שינויים שהופכים את הדגם לרכב פנאי בקטגוריית הג'יפונים והקרוסאוברים. הדגם יהיה בעל מרחב משופר בתא הנוסעים, שהוגדל גם לעומת רכבים מתחרים.

לכתבה המלאה


פיג'ו חושפת דגם היברידי חדש


הדגם ההיברידי שיקרא אקזולט (Exalt), נראה תוקפני למראה חיצוני, בדומה לדגמי העבר של פיג'ו. המערכת ההיברידית שלו היא חזקה ומפיקה הספק גדול יותר מהדגמים המצויים בשוק כרגע. במקביל, תא המטען הרחב נפתח לריצפה נמוכה אשר אמורה להקל על תהליך ההטענה. ההפתעה האמיתית המצויה בדגם הזה הינה שמתחת לרצפת תא המטען מתחבא קטנוע היברידי, אשר באופן רעיוני אמור לשמש את הנהג כאשר הוא בסביבה עירונית.

לכתבה המלאה


עלייה במכירת רכבים באוגוסט


חודש אוגוסט הצביע על עלייה משמעותית במכירת רכב (שוק פרטי וליסינג) לעומת תקופה מקבילה בשנים קודמות. אם מכירות הרכב ימשיכו בקצב זה, הצפי הוא ששוק הרכב הישראלי יגיע לשיא חדש ומכירות הרכבים החדשים ב-2014 יעלו על 220 אלף.

לכתבה המלאה


יוניון מוטורס שוברים את שיא מכירות טויוטה בארץ


עד סוף אוגוסט, מכרו יוניון מוטורס מעל 20,000 רכבי טויוטה. לאור המספר הזה, מאמין מנכ"ל יבואן טויוטה בישראל, רן דנאי כי עד סוף השנה הם ישברו את השיא הנוכחי שלהם וימכרו מעל 26,000 רכבים, לעומת מספרים נמוכים יותר בשנים קודמות. לטענת דנאי, הגורם המרכזי לשיפור במכירות הוא הצלחתה המסחררת של טויוטה קורולה החדשה בשוק הרכבים הישראלי. גורמים נוספים למכירות הגבוהות הם הצלחת הדגמים ההיברידיים של החברה והצלחת דגמי המיני.

לכתבה המלאה


יצרנית תיבות ההלכים ZF רכשה את חברת החלפים TRW


חברת ZF הגרמנית שידועה בייצור תיבות הילוכים ליצרני רכב רבים קנתה את ענקית חלקי החילוף האמריקאית TRW, מהלך שתפס בהפתעה מוחלטת את שוק הרכב הבינלאומי. החברה האמריקאית מעסיקה מעל 66 אלף עובדים ומייצרת חלקים רבים לרכבים, החל מרפידות בלמים ועד למערכות טכנולוגיות, והייתה יציבה וחזקה מאוד לאורך השנים. בתחילה TRW תהפוך לחטיבה עצמאית תחת ZF, אך כנראה שבהמשך תעבור מיזוג מלא עם החברה. דבר שהופך את ZF לאחת מיצרניות החלקים החזקות בעולם.

לכתבה המלאה


רנו משפרת את צריכת הדלק


יצרנית הרכב הצרפתית רנו הודיעה על הדגם שיחליף את ה"קליאו" בעוד כעשור. בזמן זה, החברה תפתח טכנולוגיה אקולוגית שעושה שימוש בחומרי גלם קלים, מערכת הנעה קומפקטית ושינויים אווירודינמיים, שלבסוף תאפשר שיפור משמעותי בצריכת דלק. בנוסף, הרכב יהיה קל בכמעט 300 ק"מ מדגם הקליאו הנוכחי בעזרת שימוש בחומרי גלם קלים יותר כמו אלומיניום.

לכתבה המלאה