חדשות מכירת רכב 08/2014

תאריך: 27/08/14, מאת: OPL
אוגוסט 2014: יונדאי מפתחת משפחתית היברידית, עלייה לוולוו בזכות השוק הסיני, הונדה מפסיקים לשווק את רכבם החשמלי, הקלות מס על רכבי יוקרה בייבוא אישי - ומשפחתיות ידניות לא תופסות תאוצה.

יונדאי מפתחת משפחתית היברידית

יונדאי מתכננת להשיק ב-2016 דגם חדש, רכב משפחתי היברידי שיתחרה ישירות בטויוטה פריוס. זוהי אינה צפויה להיות גרסה היברידית של אחד מדגמי רכביה הקיימים, אלא דגם חדש לחלוטין.

אנשים רבים תיעדו עדויות של ניסוי שעורכת החברה, ואחד מארבעת הרכבים שמשתתפים בו אינו בעל דמיון לאף אחד מדגמיה הקיימים של יונדאי.

כנראה שיונדאי נמצאים במרדף נגד השעון להשקת רכבם החדש, מאחר וטויוטה מפתחים בימים אלה גרסה חדשנית יותר של הפריוס הפופולארית, אותה הם צפויים להשיק גם ב-2016.

לכתבה המלאה


עלייה לוולוו בזכות השוק הסיני

לאחר שבמספר השנים האחרונות וולוו חוו ירידה קשה במכירות, במחצית הראשונה של 2014 נרשמה לחברה השבדית עלייה של 10% במכירת רכב. ובחברה צופים כי עד סוף השנה תרשם עלייה נוספת.

בשנתיים האחרונות ביצעה וולוו (Volvo) שינויים נרחבים בפעילות החברה, חלקית עקב רכישתה של החברה השוודית על ידי חברת ג'ילי אשר בבעלות סינית. במקביל, השוק הסיני הפך להיות בעל משקל כבד בעבור החברה, וכ-35% מהמכירות במחצית הראשונה של השנה בוצעו על ידי קונים סינים.

בנוסף, החברה רשמה עלייה של כ-9% במכירות בשוק האירופאי ככלל, ועלייה של כ-20% בשוק השוודי בפרט.

לכתבה המלאה


הונדה מפסיקים לשווק את רכבם החשמלי

שיווק דגם ההונדה ג'אז (Honda Jazz) החשמלי אשר שווק בעיקר בארצות הברית תחת השם פיט (Fit) מופסק. יוצרו מהדגם רק 1,100 רכבים והביקוש היה נמוך. עד סוף השנה יבוטל הדגם לחלוטין ולא נראה כי צפוי דגם דומה בעתיד הקרוב.

עם זאת, דגם הג'ז ההיברידי החדש שצפוי לצאת ב-2015 הוא אמנם לא בעל תקע טעינה חשמלי, אך אמור להיות בעל דרגת זיהום נמוכה יותר מזה של הדגם הנוכחי.

לכתבה המלאה


הקלות מס על רכבי יוקרה בייבוא אישי

בשלהי 2013 רשות המיסים העבירה למאות אנשים שרכשו בשנים האחרונות רכבים מחו"ל בייבוא אישי, דרישה של תוספת מיסי ייבוא, שבחלק מהמקרים הגיעו למאות אלפי שקלים. רשויות המכס טענו כי הדרישה לתוספת מס הגיעה באיחור כי במקרים הללו מחיר הרכב שהוצהר ברשימון הייבוא היה שגוי, ונמוך ממחירו האמיתי בזמן קניית הרכב.

רשות המיסים הודיעה כי במקרה של אי תשלום יפתחו נגד היבואנים הפרטיים הליכי גבייה. למעשה, תוספת המס גרמה במקרים מסוימים לייבוא האישי להיות אף פחות משתלם מקניית רכב בארץ.

לכתבה המלאה


משפחתיות ידניות לא תופסות תאוצה

במהלך 2013 יבואני הרכב האמינו כי טרנד המכוניות הידניות, שהיה חזק מאוד במכוניות מיני, יתפשט גם למכוניות משפחתיות. אך מכוניות אלה לא הצליחו לצבור תאוצה והביקוש לא היה גבוה כפי שיבואני הרכב ציפו שיהיה ומכוניות רבות לא נמכרו.

למרות יתרונותיו של הגיר ידני, נראה כי הצרכנים לא הסתגלו לרעיון של מכונית משפתחתית עם גיר ידני, אפילו שמחירי הרכבים נמוכים יותר ושרכבים אלו צורכים פחות דלק.

לכתבה המלאה