מדריך ליסינג פרטי למתלבטים בין הדגמים

קשה לכם לבחור רכב ליסינג פרטי, יד ראשונה או שנייה? הנה מצעד הנמסרות ביותר של אוק' 2020, ובנוסף גם מצעד המכוניות המשומשות נכון לתחילת שנת 2019, עם הרכבים שהישראלים הכי אוהבים לקנות ולמכור.

כל לקוח המתכונן לקראת עסקת ליסינג פרטי, מתלבט ארוכות בנוגע לדגם הרכב אותו יבחר. במקרים רבים, כדאי לבחור ברכב בעל הסחירות הגבוהה ביותר - זה שיהיה הכי קל למכור בהמשך. לכן חשוב לדעת מה קורה בשוק המכוניות המשומשות, ומהן המכוניות הפופולריות ביותר בשוק דינמי זה.

נכון לחודש אוקטובר 2020, אלו הדגמים הנמכרים והנמסרים ביותר בשוק הרכבים החדשים - ולכן ככל הנראה גם הדגמים הסחירים ביותר בשוק המשומשות של 2-3 השנים הקרובות:

1) טויוטה קורולה - הימור בטוח

2) יונדאי איוניק - המתחרה החזקה ביותר של הקורולה

3) קיה פיקנטו - המיני הנמכרת ביותר

4) יונדאי i20 - סופר-מיני מצליחה

5) קיה נירו - הג'יפון האופנתי ביותר

6) סקודה אוקטביה - משפחתית סולידית אירופאית

7) טויוטה ראב 4 - פנאי-שטח ברמה גבוהה

8) סקודה קודיאק - מתחרה מעולה לראב 4

9) יונדאי טוסון - להיט מכירות ותיק

10) קיה ספורטאז' - הדגם שהיה פעם מס' 1 בקטגוריה שלו

כל רכישה של אחת מ-10 המכוניות הללו היא "קניה בטוחה", במובן של מציאת שוק בעוד שנה, שנתיים ואף שלוש. אלו רכבים מצטיינים, סחירים ופופולריים מזה זמן רב.


נכון לפברואר 2019, ולפי נתוני אתר יד2 (yad2.co.il), אלו הרכבים הסחירים ביותר בישראל בשוק המשומשות:

  1. מאזדה 3 - המשפחתית היפנית עם הדגם שהצליח מאוד בישראל - אך כבר אינו נמכר היטב כמו בעבר.
  2. סקודה אוקטביה - משפחתית צ'כית במחיר עממי שנמכרת בכמויות עצומות כבר שנים, ועדיין מצליחה מאוד.
  3. טויוטה קורולה - אחת הרכישות הסולידיות, הבטוחות והאמינות ביותר בשוק הרכב העולמי, ללא עוררין.
  4. סיאט איביזה - הקומפקטית הזריזה והערמומית של היצרנית הספרדית, חביבת הקהל הוותיקה - ובמחיר תחרותי ביותר.
  5. סיאט לאון - אחיה הגדול של האיביזה, מכונית חתיכית עם ביצועים טובים שזוכה להערצה, בעיקר בקרב צעירים.
  6. מאזדה 6 - סמל סטטוס בשוק העסקי, רכב גדול ומשובח שלא מאכזב, ושמר על מעמדו.
מכוניות קטנות (מיני, סופר-מיני)

אם אתם זקוקים לרכב עירוני יעיל וחסכוני, או שמדובר ב"אוטו שני" למשפחה - הרכישה המשתלמת ביותר בליסינג פרטי (חדש, יד ראשונה או שנייה) לפי מצעד המשומשות הנוכחי היא קיה פיקנטו​, יונדאי i20, סיאט איביזה, מאזדה 2, יונדאי i10 ואולי גם סקודה פאביה. אלו הלהיטים הבטוחים שיהיה לכם קל לקנות ולמכור הלאה.

מכוניות משפחתיות

בשוק המשפחתי, אם אתם עדיין מתלבטים בין מגוון הדגמים הרחב, לא כדאי להמר על רכבים נדירים שלא יימכרו במהרה הלאה, מה שנקרא "להיתקע עם האוטו". לכן במצעד המשפחתי מככבות כעת טויוטה קורולה, יונדאי איוניק, סקודה אוקטביה. אם אתם רוצים לקבל הרבה שיחות והצעות, לכו על הדגמים האלה.

מכוניות מנהלים

שוק המשפחתיות הגדולות, שנקרא בעבר "מכוניות סלון", נשלט על ידי מבחר מצומצם של דגמים מובילים וסחירים במיוחד, כאלו המהווים עסקה בטוחה, בוודאי בשוק המשומשות. בראש המצעד כיום: מאזדה 6, סקודה סופרב, פולקסווגן פאסאט, ואולי גם שברולט מאליבו. כצפוי, מדובר בבחירות בלתי-מפתיעות, ייצוגיות ומכובדות, שמוכיחות את עצמן בעולם הליסינג וגם בשוק המשומשות הפתוח.

מיניוואנים (MV)

פלח הג'יפונים הוא אמנם הלוהט ביותר בשנים האחרונות, אך בשוק המשומשות עדיין אפשר לראות סחירות גבוהה של קומץ דגמי מיני-וואנים מובילים, עבור משפחות גדולות שלא מסתפקות ב-5 מושבים: סיטרואן C4 פיקאסו, קיה קרניבל, מאזדה 5, שברולט אורלנדו, טויוטה פריוס פלוס, פורד S מקס. זהו שוק חשוב ואהוב של משפחות ברוכות-ילדים (7 מושבים ומעלה), ומי שחושב על עסקת ליסינג משתלמת לטווח ארוך, כדאי שיתמקד בדגמים החמים ביותר בשוק המיניוואנים המשומשים בשנים הקרובות.

שטח-פנאי (SUV)

אמנם כאן אין לנו את נתוני אתר יד2 שיעזרו לנו בעולם ה"קרוס-אובר", אך לפי מצעד המכירות של 2018, נראה שהבחירה ההגיונית ביותר היא להתמקד בדגמים הסופר-פופולריים הבאים בתחום הג'יפים העירוניים והנוחים: קיה נירו, קיה ספורטז', יונדאי טוסון, מיצובישי אאוטלנדר, טויוטה C-HR, מאזדה CX5, טויוטה ראב4 או סוזוקי קרוסאובר. מי שרכש את אחד הדגמים הללו לאחרונה, לא יתקשה למצוא לו קונים בהמשך הדרך.

סיכום

חשוב לציין כי רוב הנתונים שהבאנו כאן מבוססים על מסירות דגמי הרכב החדשים של אוקטובר 2020 וכן על חיפושים באתר יד2 שפורסמו בתקשורת בפברואר 2019. בין אתם מאמינים בהצלחתה של שיטת "חוכמת ההמונים" או "תופעת העדר" - אלו המשומשות הסחירות ביותר, ככל הנראה. אנו מקווים שעזרנו לכם לקבל החלטה מושכלת, יעילה ומשתלמת בבואכם לבחור דגם בעסקת ליסינג פרטי לטווח ארוך.

קריאה נוספת