לאחר שהחלטתם שקונים רכב מגיעה החלטה לא פחות חשובה – בחירת הרכב.
בחירה של דגם המכונית

בחירת הרכב היא החלטה אשר מחייבת התייחסות למגוון רחב של צרכים, לא רק של נהג הרכב אלא גם של יתר בני המשפחה ו/או הנהגים הנוספים ברכב. לכן, חשוב להתייחס לנוחות ישיבה והתאמה של המרווח הפנימי לצרכים של יתר בני המשפחה, במיוחד במקרה של ילדים קטנים. יש חשיבות לממדים של הרוחב ונוחות הישיבה בהשתלבות עם מושב הבטיחות. בכל מקרה, ההמלצה שלנו היא לקחת את המכונית לנסיעת הדגמה (נסיעת מבחן) טרם החלטה.

החזר חודשי

חשוב שתהיה התאמה של ההחזר החודשי ליכולת ההחזר. כלומר, להכנסה הפנויה לאחר כל ההוצאות יש להוסיף את ההוצאות הנוספות הצפויות, כגון ביטוחים, רישוי ואחזקה שוטפת.

תשלום מראש

ברוב ההצעות במסלולי הליסינג המימוני יש צורך בתשלום מקדמה. גם פה יש לחשוב היטב האם כדאי להגדיל את גובה המקדמה לטובת הקטנת התשלום החודשי לצורך תכנון נכון יותר לטווח העסקה המלאה .

תשלום בתום תקופה

במגוון ההצעות הקיימות היום בליסינג המימוני ישנם מסלולים המציעים הנחת רכישה בתום התקופה וישנם מסלולים המציעים אופציה לרכישה של המכונית בסכום נקוב מראש בתום התקופה. ניתן לראות כי המחירים משתנים בין ההצעות השונות ופעמים רבות ההצעות לרכישת הרכב מגיעות עם הנחה משמעותית ואטרקטיבית במיוחד. בבחינת הכדאיות בין המסלולים השונים של ליסינג מימוני, חשוב להתייחס מראש לצרכים הבסיסים ו/או מטרת השימוש ברכב וכן לשקול אלטרנטיבה לקניה של הרכב בתשלומים ו/או אלטרנטיבה לירידת הערך.

ירידת ערך המכונית

ערך מכונית חדשה יורד מידי שנה כאשר הירידה המקסימאלית קיימת בשנה וחצי הראשונים ולאחר מכן הירידה ממשיכה באופן ממותן יותר. לפי הנתונים הידועים מהשנים האחרונות, ירידת הערך של הרכב יכולה לנוע בטווחים של 15-18% בממוצע לשנה בשלוש שנים הראשונות, ולאחר מכן לנוע בטווח של 10-12% אחוז לשנה ברכבים פרטיים.

מסלול צמוד ו/או לא צמוד
חלק מההצעות לליסינג מימוני ניתנות במגוון מסלולים כאשר המובילים שבהם הם מסלול צמוד מדד, שבדרך כלל התשלומים המוצעים בו נמוכים יותר ממסלול לא צמוד. במסלול עם הנחה מוגדרת מראש לרכישת הרכב בסיומו מומלץ לבחור במסלול הצמוד למדד. מנגד, במסלול עם אופציה לרכישת הרכב בסכום נקוב מראש בסיום העסקה כדאי לבדוק מהו הסכום ולקחת זאת בחשבון. באופן כללי, בתקופות של מדדים נמוכים הסיכון נמוך יותר.

חידושים

באופרייט מציעים מסלול חדשני: "שלם רק את שווי ירידת הערך". במסלול זה, הלקוח למעשה משלם את שווי ירידת הערך בתקופת העסקה, הוצאה שהייתה קיימת ללקוח בכל מקרה של רכישה ישירה ואו בכל מסלול אחר. במסלול זה אין לקיחת סיכונים של בחירת דגם לא מוצלח וקושי במכירת המכונית בתום התקופה, אין מחויבות לרכישת המכונית בסיום - גובה ההוצאה החודשית ידוע מראש ומאפשר תכנון יעיל יותר של ההוצאות המשפחתיות בגין שימוש ורכישת רכב.

חבילות טיפולים

למסלול המימוני ניתן להוסיף חבילות הכוללות חבילות ביטוחים, תחזוקה ועוד. החבילות המוצעת ניתנות במחירים ותנאים מאוד אטרקטיביים ומועדפים ללקוח. כך למשל, הזמנה של חבילת הביטוח בליווי נהג צעיר תהיה מאוד כדאית לעומת מחירי השוק.

צור קשר עם אופרייט - ליסינג פרטי, תפעולי ומכירת רכב יד ראשונה.