טיפים

ההחלטה על רכישת מכונית חדשה היא החלטה לא קלה המערבת אמוציות רבות מחד ומאידך החלטות כלכליות אשר ילוו את הרוכש במקרים מסוימים לטווח של חמש שנים קדימה.
רוב הציבור מביע חשש מרכישת רכב, החשש נובע בעיקר מחוסר ידע במכונאות או במסחר . חשש זה מהווה לא אחת את הקו המוביל זה הקונה: זהירות,זהירות ושוב זהירות!

הציות למספר תמרורי האזהרה בדרך לרכישת הרכב הוא קריטי ועשוי למנוע מפח נפש:

רישיון הרכב

רישיון הרכב הינו כתב חידה, למרות שהוא מכיל רמזים רבים לגבי הרכב,מחירו ומצבו מכיוון שהוא מכיל רשימה המפרטת את פרטי הרכב, מספר הידיים הקודמות שהחזיקו בו, מקוריות השימוש בו (למשל "השכרה" או "החכר" וכו'), כמות הקילמוטרז' בתאריך הרישוי האחרון ועוד. תשומת לב לפרטים אלו ברישיון הרכב תעניק לכם הבנה טובה יותר "עם מה יש לכם עסק".

מצב הרכב

לכל רכב יש סיפור. אם תקדישו תשומת לב רבה לפרטים מהם מורכב הרכב אולי יתגלה גם הסיפור. רכב משומש, למרות תהליכי ההשבחה שהוא עובר מציג תמונה מסוימת. חלקי פח בצבעים שונים,בלאי בלתי סביר של רפידות הברקס, מצב התקרה הפנימית של הרכב- אלו ועוד הם סימנים שיש לקחת בחשבון, יותר מעוד שריטה קטנה או שקע במקום כזה או אחר ברכב.

ממי אני קונה

קניה ממקום מסודר היא ערובה טובה לכך שהכסף ששילמתם הושקע על רכב טוב, שטופל במוסכים מורשים (לעולם יש לבקש פירוט הטיפולים במוסכים המורשים בלבד. רכב שאינו טופל באופן הנ"ל הוא נכס פחות טוב );בקשו גם לקבל טופס גילוי נאות בו תפורטנה כל התביעות שהיו לרכב(קטנות כגדולות).

הקילומטר לא משנה כל כך

רבים האנשים שבעת רכישת רכב משומש מנסים לרכוש רכב עם קילומטר נמוך- וזאת טעות. רכבים כאלו מקבלים פחות הנחה מרכבים בעלי קילומטר גבוה ואינם בהכרח טובים יותר. במקרים מסוימים עשויים להיות הבדלים של אלפי שקלים ללא סיבה מוצדקת לאותו הדגם. מומלץ לבדוק חלופה של קילומטר גבוה. ההמלצה שלנו, רכישת רכב מחברת ליסינג עם 100000-130000 ק"מ.

אל תקנו רכב ללא בדיקה

קניית רכב משומש ללא בדיקה עשויה להתגלות כטעות גדולה. אם השקעתם כל כך הרבה כסף על רכישת הרכב, השקיעו עוד מעט בבדיקה במקומות המורשים לכך. בדרך כלל, רוב הליקויים המופיעים בבדיקה יתוקנו ע"י חברת הליסינג. זאת ועוד, מצבו התאונתי של הרכב ייבדק, המנוע והגיר יבדקו וימדדו תפוקותיהם וביצועיהם. אם המוכר מציע לכם לרכוש ללא בדיקה תמורת הורדת סכום כסף מסוים- המנעו מביצוע העסקה.

העברת הזכויות ברכב

חברת ליסינג אמורה להתחייב על תקופה של 14 ימי עבודה לשם הורדת השעבוד. אם אין התחייבות כזאת מטעמה - אל תרכשו את הרכב.

מיקוח

בדרך כלל,חברות הליסינג מציעות את המחירים הנמוכים ביותר מפאת היצף הביקושים ובכוונתם להצליח עם כל לקוח שנכנס. נסו להציע מחירי מיקוח הגיוניים ולא פערים גדולים. פערים קטנים יביאו אתכם לביצוע עסקה במחיר נמוך יותר ופערים גדולים יפוצצו עסקה מבלי יכולת שלכם או של חברת הליסינג "לרדת מהעץ".

דרכי מימון

חלק מחברות הליסינג מאפשרות תנאי תשלום נוחים שהם שווי ערך להנחה כספית נוספת. תבררו תמיד מהם תנאי התשלום ואם הסכום עומד לרשותכם במזומן - נסו לקבל על כך הנחה.

אחריות

מרבית חברות הליסינג מעניקות היום עד שנתיים אחריות גם כאן, מיקוח עשוי למקסם תקופת אחריות עשוי לחסוך לכם הרבה כסף בעתיד.

בעת ברכישת רכב משומש כדאי לצאת מה"עדר" בחיפוש אחר הרכבים המבוקשים ביותר בשוק. מן ההיגיון כי הרכבים המבוקשים הם היקרים יותר ממכוניות מקבילות להן. נסו לבדוק מה הכי מתאים לצרכים שלכם ללא תלות בשם יצרן זה או אחר ואז תגלו כי הכסף שלכם יכול לקנות מכוניות הרבה יותר איכותיות, בטיחותיות,נ וחות וחסכוניות ביחס למתחרות ה"פופולאריות".

והכי חשוב ,תעשו עסקים רק עם אנשים שהם בני אדם. הימנעו להתפתות להבטחות שווא של אנשי מכירות "מפולפלים"- אותם הרי ניתן בקלות לזהות מקילומטר...