חיסכון בזקיפת שווי מס לעובד

ההתאמה נכונה של סוג המכונית לרמת השכר של העובד. זקיפת שווי מס נקבעת לפי מחיר המכונית ויכולים להיות פערים של 200-300 ₪ לחודש בגין תוספת מס לעובד באותה קבוצת רכבים . רכב היברידי כולל הטבה לעובד בסך 500 ₪ הפחתת מס בזקיפת שווי מס לעובד.

ליסינג עם אופרייטיש מגוון גדול של דגמים בקבוצת הביניים במחירים של 110 אלף ₪ בנפח 1.4 סמ"ק ועד 1.6 סמ"ק היכולים לתת תפוקה ותועלת מיטבית לנהג, כולל מרווח פנים לנוסעים ואביזרים נלווים במערכת השמע והבטיחות בדומה לקבוצות המכוניות הגבוהה יותר. לדוגמא: סקודה רפיד, יונדאי I25, פג'ו 301, סיטרואן אליזה, קיה ריו ודומים. שווה בדיקה.

חיסכון בהוצאת דלק

התאמת דגם הרכב לעובד בהתאם לצרכים של מקום העבודה ואופי השימוש ברכב עשוי לחסוך לארגון אלפי שקלים בשנה בהוצאות דלק. ישנם לא מעט דגמים, כגון רכבים היברידים, שאלמנט החיסכון הופך מאוד משמעותי בנסועה שנתית מעל ל-35,000 ק"מ לשנה. לכן, חשוב מאוד שהארגון ימפה את תמהיל הרכבים לפי נסועה שנתית לפי 3 קבוצות נסועה:
עד 30,000 ק"מ לשנה
30 - 45 אלף ק"מ לשנה
45 אלף ק"מ ומעלה.

שירות בהתאמה אישית

חברות הליסינג מציעות חבילות שירות הכוללות מרכיבי שירות שלא כולם דרושים למשתמש. התאמה נכונה של חבילת השירות יכולה להפחית את התשלום החודשי באופן ניכר ולחסוך לארגון סכומים גבוהים בחישוב רב שנתי.

צבעים חסכוניים

ישנם מכוניות אשר נדרשת בגינם תוספת תשלום בגין צבע מטאלי. לדוגמא, ברכבי טויוטה ופולקסווגן. מעבר לצבעים לא מטאלים כגון " לבן" ( צבע שחוזר בגדול לאופנה בשנה האחרונה) עשוי להוזיל את התשלום החודשי.

בטיחות

תוספת מרכיבי בטיחות בעלויות נמוכות כגון חיישני רוורס ומצלמת רוורס (ברכבים בהם קיימת מערכת מולטימדיה) מהווה תוספת בטיחות משמעותית לנהג ולהולכי רגל. מרכיבי הבטיחות הללו הוכיחו את יעילותן לא פעם במניעת פגיעה בהולכי רגל, נזקים לרכב כתוצאה משדה ראייה לקוי ובהמשך ישיר לכך, ובחסכון כספי משמעותי בגין תשלום השתתפות עצמית במקרה של ועליית מחיר הפוליסה בגין תאונה.

נפח מנוע - היררכיה ארגונית

בחלק גדול מהחברות עדיין יש הצמדה לדפוסי העבר וקביעת קבוצות רכבים לפי נפח מנוע. כיום ניתן לראות כי נפח מנוע אינו מהווה שיקול בבחירת הרכב. השיקול המוביל הינו היכולת הרב תכליתית של הרכב, כלומר כל נתוני המכונית, זמינות, כח, מרווח פנים לנוסע והכי חשוב - החיסכון בדלק. ישנם מכוניות בנפח 1.2 סמ"ק עם יכולת כוח ברמה גבוהה משולבים עם גיר רובוטי ומצמד כפול אשר מסוגלת לתת תפוקה ויכולת בדומה לגיר אוטומטי ואף יותר ועם תרומה ממשית בחיסכון עצום בדלק.

קראו עוד: ליסינג פרטי
קראו עוד: מכירת רכב
קראו עוד: ליסינג תפעולי